10 משחקים וצעצועי תכנות מומלצים לילדים ונוער

10 צעצועי תכנות מומלצים לילדים ונוער

העולם שבו אנו חיים מתקדם ונהיה טכנולוגי יותר ויותר. כמעט בלתי אפשרי לדמיין שרק לפני עשר שנים אף אחד מאיתנו לא הסתובב עם מכשיר חכם. כיום כל ילד יכול ליהנות מיכולות טכנולוגיות כמעט דמיוניות, והעולם ממשיך להתקדם עוד ועוד. קשה לחשוב על תחום שלא מתקדם ונהנה מההתפתחות הטכנולוגית המואצת, החל מעולם הרפואה וכלה בשירותים של משרדים ממשלתיים. הנדסת תוכנה ומדעי המחשב הפכו לשניים מהמקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה ובעולם האקדמי בשנים האחרונות, כאשר גם המקצועות האחרים סביב תעשיית ההייטק נהנים מעלייה.

מה הרעיון של צעצועי תכנות לילדים?

חשוב שמורים והורים לילדים בגיל צעיר יבינו את החשיבות שתהיה ליכולת תכנות ולתפיסת חדשנות בקרב ילדי הדור הצעיר. כיום יש דרכים וכלים לסייע לילדים לרכוש ולפתח יכולות אלו באופן שיגרום להם להנות ולהרוויח. מעבר להנאה הרגעית הילדים ירוויחו יכולות וכלים שיסייעו להם בעתיד כמו: יכולת חשיבה ועבודה בקבוצה, מחשבה מקורית ויצירתית, יכולת לפתור בעיות, ועוד. שילוב בין יכולות אלו לידע בתכנות יהיה שילוב מנצח ויפתח עבורם דלתות בשוק העבודה העתידי. בדיוק בשביל מטרה זו, כדי לגרום לילדים לרצות ללמוד תכנות, וליהנות על הדרך, הומצאו צעצועי תכנות.

מהם צעצועי תכנות?

צעצועי תכנות הם צעצועים רגילים המיועדים לילדים, אך מטרתם היא ללמד את הילדים לתכנת, או להקנות להם את יסודות החשיבה האלגוריתמית והבנה מסוימת של תהליכים חישוביים, וכל זה בכיף ובהנאה. כל הפעילות נעשית בידיים כמו בזמן משחק עם צעצוע רגיל ולא מול מסך. ישנם צעצועי תכנות המיועדים למגוון גילאים. היתרונות בצעצועי התכנות הם: פיתוח יצירתיות וסקרנות, פיתוח דמיון, והפחתת שעות מסך. כמובן שכל זה נעשה בכיף, והילדים לא ירצו לעזוב את צעצועי התכנות.

רשימת צעצועי תכנות לגיל הרך

כדי לעשות לכם סדר ריכזנו עבורכם רשימה קצרה של צעצועי תכנות לילדים בגילאי 7-3:

Dash Robot – רובוט דאש מיוצר על ידי חברת stem. הרובוט מתרוצץ למקומות שונים ברחבי הבית והילד עסוק במרדף אחריו. הרובוט מיועד לילדים בגילאי 6 ומעלה, אך יכול להתאים גם לגילאים נמוכים יותר בזכות מגוון המשחקים שיש בו. הרובוט כולל תכנות בציור ותכנות בלוקים.

Think and Learn Code-a-Pillar – צעצוע חמוד של חברת פישר פרייס המיועד לילדים קטנים. מדובר על צעצוע דמוי זחל, שכל חלק בו מבצע פעולה שונה. הילדים יכולים להרכיב את הזחל באופן שונה בכל ניסיון וכך תתבצע סדרת פעולות שונה. האתגר הטמון בצעצוע הוא לגרום לו להגיע למקום מסוים או לבצע רצף פעולות מסוים.

Code and Go Robot Mouse – צעצוע תכנות המיועד לילדים קטנים במיוחד. זהו עכבר האמור להגיע לחתיכת הגבינה שלו. מטרתם של הילדים המשחקים היא לבנות מבוך, ואז לתכנת את העכבר כך שיצליח לעבור את המבוך ולהגיע לחתיכת הגבינה. מדובר על צעצוע מעט יותר מתוחכם שגורם לילדים לבנות מבוך, לתכנן פתרון, ולתכנת אותו. העיצוב די בסיסי ופשוט, אך מדובר על צעצוע מתוחכם ומלמד.

Artie 3000 – זהו צעצוע תכנות של חברת steam המשלב אמנות ויצירתיות תוך כדי לימוד תכנות. הצעצוע תומך בשלל שפות תכנות כמו: ג’אבהסקריפט, פייתון ועוד. הצעצוע יוצר יצירות אמנות על פי ההנחיות שהילדים מתכנתים, ומעבר ללימוד התכנות ישנו פן יצירתי משמעותי.

LEGO Boost – אחד מצעצועי התכנות שמייצרת חברת לגו. הצעצוע מאפשר לילדים בגילאים צעירים מאוד לבנות רובוטים מקוביות לגו, ובהמשך לתכנת אותם ולגרום להם לבצע שלל פעולות.

רשימת משחקים וצעצועי תכנות לילדים ונערים:

אל דאגה, גם אם הילדים שלכם כבר בגיל בית ספר ישנו מגוון צעצועי תכנות שתוכלו לקנות להם. צעצועי תכנות אלו מיועדים ללימוד ראשוני של תכנות, אך יכולים להוות גם פן משלים או נוסף של לימוד תכנות. ריכזנו כאן עבורכם רשימה קצרה של צעצועים לילדים מגילאי 7 ומעלה. בנוסף, צורף עבור כל צעצוע קישור לפרטים המלאים על המוצר.

Kano PC and computer kit – אין ספק שכאשר ילד יוצר באופן עצמאי דבר חדש מאפס הוא נהנה מעלייה משמעותית בביטחון העצמי ובהערכה העצמית שלו. משחק זה מאפשר לילדים לבנות באופן עצמאי מחשב אישי. תוך כמה צעדים פשוטים יחסית הילדים ירכיבו מחשב ובעזרתו יוכלו לבצע שלל פעולות שונות. המשחק מעניק גם הבנה ראשונית בעולם האלקטרוניקה והמעגלים החשמליים.

Sphero Sprk – למרות שעל פניו מדובר על צעצוע תכנות לילדים, גם מבוגרים לא מעטים יכולים לשחק בו וליהנות ממנו. צוות המפתחים של המשחק רצה לשנות את האקסיומה לפיה משחק ולמידה סותרים אחד את השני ויצר משחק מלמד ומהנה במיוחד. מדובר על רובוט שובב המציע שלל אתגרים לרמות מיומנות שונות. תוך כדי המשחק והתכנות הילדים ימצאו גאדג’טים ותוספות שימושיות כדי להפוך את חווית המשחק למהנה עוד יותר.

WeDo 2.0 – זהו אחד מסדרת משחקים גדולה ומגוונת שמייצרת חברת לגו. החברה מייצרת שלל ערכות חינוכיות המתאימות לכל הגילאים. הערכה כוללת תוכנה ידידותית למשתמש ופרויקטים עכשוויים שיגרמו לילדים שלכם להתעניין במקצועות המדעיים. המשחק מתאים לילדים מכיתות ב’ עד ד’, אך כמובן יכול להתאים גם לגילאים נוספים.

Mindstorms EV3 – משחק נוסף מבית היוצר של חברת לגו. מדובר על ערכה פופולרית במיוחד לתכנות רובוטים, זהו אחד הרובוטים הנפוצים ביותר בתחרויות רובוטיקה לילדים.

Cozmo – רובוט עם שלל חיישנים ואפשרויות שונות הנשלט דרך אפליקציה. הרובוט מזהה פנים ומיועד לכל הגילאים, כאשר אפילו ההורים יוכלו ליהנות ממנו. הרובוט הוא מעין טמגוצ’י שדורש טיפול כך שהוא לא ישב על המדף ויצבור אבק.

למה כדאי לשלוח את הילדים לקורס תכנות לילדים אונליין עם מדריך?

כדאי מאוד שתזכרו שיש ערך גדול מאוד ללמוד לתכנת עוד מגיע צעיר. קודם כל, העולם בו אנו חיים הולך ומתקדם מבחינה טכנולוגית, ובעתיד ידיעת של שפות תכנות תהפוך לצורך בסיסי ולא לנחלתם הבלעדית של אלו שעוסקים בתחום המחשבים. בנוסף, ילד שילמד לתכנת מגיל צעיר יהנה מיתרון משמעותי מאוד בשוק העבודה בעוד כמה שנים, ומכיוון שמדובר במקצוע מכובד עם הכנסה יפה, לימוד בגיל צעיר יעזור לו להבטיח עתיד טוב יותר. ברור שכאשר אנו משקיעים כסף ואנרגיה ושולחים את ילדינו ללמוד תחום כלשהו או להשתתף בחוג אנו מעוניינים לקבל את התמורה הטובה ביותר עבורנו ועבורם. למרות התרומה החשובה שלו, ברור שצעצוע תכנות שמיוצר בפס-ייצור המוני ונמכר במיליונים ברחבי העולם לא בהכרח יהיה ה’מורה’ הטוב והמתאים ביותר עבור הילד שלכם. לעומת זאת, אם אתם רושמים את הילד שלכם לקורס תכנות אונליין בו הוא לומד לתכנת בהנחיית מדריך מקצועי אין לכם שום ספק שההרשמה מבטיחה לילד לימוד תכנות אצל מדריך מקצועי ובעל ניסיון, שיעניק לילד יחס אישי, שידע לעבוד איתו על פי קצב ההתקדמות האישי, ויתן לו משוב מקדם.

תוכן עניינים

רוצה לשתף חבר\ה?

שלח בוואטסאפ
שתף בפייסבוק
שלח במייל